Nya klubbkläder
| 2018-05-26 09:57 |
Nu går det ÄNTLIGEN att beställa nya klubbkläder. Ni beställer era nya tröjor via Trimtex hemsida, se info från Trimtex nedan.
För att hinna få hem kläder till O-ringen så har ni endast fram till den 3/6 på er att beställa. Leverans under v 28.
Priserna på kläderna är kraftigt subventionerade tack vare ett rabattavtal med Trimtex och våra sponsorer. Rabatten är 50% eller mer. ( gäller ej" hood tröjan")
Med anledning av detta önskar föreningen att ALLA använder de nya kläderna på tävlingar. Äldre modeller av tröjor kan används på träningar.
Är ni osäkra på modeller eller storlekar finns det en del modeller och storlekar att testa på Löpex under vecka 22 och på träningen den 31/5.
Byxor, tights, strumpor till rabatterade priser beställer ni hos Löpex Sport via länken här: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5Ry83GKQzwHFFx07TdCRzydGfQwnRfbfsxuwq3tPdVUDKLQ/viewform
----------
Info från Trimtex:
Gå in på sida: http://trimtex.se/sv/kfum-orebro-ok/
Vi rekommenderar att använda Chrome eller Firefox som webläsare för att det ska fungera på bästa sätt – att t.ex använda Explorer kan göra så att det blir problem
För att komma in i webshopen:
Alt. 1: Om man redan är kund och har handlat hos Trimtex tidigare – Klicka på ”Logga in” och logga in med egen e-mail och lösenord.
Alt 2: Skapa nytt konto
När man loggat in/skapat nytt konto så trycker man på "Mitt Trimtex" och då kommer det upp en ruta som heter ”Teamkod för inloggning” där fyller man i teamkoden: kfumorebro18 och klickar på ”lägg till nytt företag/klubb”. Då kommer klubbens namn upp och klickar man på texten ”Besök teamshopen” kommer man in så man kan beställa kläder.
Kommentarer
| 11 inlägg hittills |
Skrivet av: | dg [2018-06-08 12:40] | |
|
 |
Malin>> såg ditt inlägg först nu...skickar info via mail. |
Skrivet av: | Malin [2018-06-04 18:55] | |
|
 |
Går det inte att beställa klubbkläderna längre? Jag uppfattade det som att de som ville hinna få kläderna i tid till O-ringen var tvungna att beställa innan den 3 juni. I och med att vi inte ska på O-ringen tänkte jag att det inte var så bråttom. Vi önskar naturligtvis också beställa de nya tröjorna. Hoppas på att det snart kommer ett nytt tillfälle. |
Skrivet av: | groth [2018-06-04 9:16] | |
|
 |
För oss som var slarviga och missade gårdagen, blir det en runda i höst igen? |
|
 |
jepp, då kollar jag i höst. (har tyvärr inte facebook längre) |
|
 |
jepp, då kollar jag i höst. (har tyvärr inte facebook längre) |
|
 |
någon som vill gå ihop och lägga en beställning tillsammans? (spara på frakt och miljöpåverkan...) |
|
 |
jepp, tack för info! skulle behöva en överdragsjacka, när kommer det bli nästa beställningsomgång för jackor? |
Skrivet av: | dg [2018-05-31 9:14] | |
|
 |
Michael Reinhart>> Priset du ser är med rabatten. Trail tröjan finns som kort och lång ärm. Samma storlekar på den med lång ärm som den med kort. Det är en tävlingströja. |
|
 |
snyggt! några frågor: - är det slutpriserna som visas eller dras det av 50 % från dem? - är "trail långärmad tröja" en överdragsjacka/träningsoverall (alltså inte någon orienteringsdräkt)? och hur ser storlekarna ut på dem (varit förbi butiken och den fanns ej för utprovning), frågor särskilt för att jag ligger mitt i mellan S och M för "trail t-shirten"...
|
Skrivet av: | frippe [2018-05-26 14:25] | |
|
 |
Snygg design! Tycker väl ändå att vi borde haft med att vi är orienterare någon stans.. |
[Tillbaka]
|
|