INLOGGNING

Namn:
Lösenord:
Spara lösenord
 

INNEHÅLL
Adresser
Arrangemang
Elit
Kalltjärn
Kartor
KFUM-pladder
Klubbstuga
Länkar
Månadsprogram
Om KFUM Orientering
Tjejpladdret
Ungdomssidan

INTERNT
Arkivet
Ny medlem? Skaffa login!
Statistik
Styrelse & kommittéer
Ullmax

AKTUELLT
Stugvärdar 2026
Avlysning Skjutfältet
Eventor - Anmälan
KLUBBANMÄLAN (Eventor)
Naturpasset

SPONSORER







 
Ytterligare ett lag hade gett Tipstvåa 2014-06-05 06:33 

9 KFUM-lag startade i 5-manna, 21 i KUL-kavlen = 30! Gränsen mellan X och 2 gick precis där, mellan 30 och 31! Sena återbud och uteblivande sänkte KUL-kavlelagen från 24 till 21. Så nära var det!

Åtta tippare är med i matchen om chans på tolv rätt i höst: Karin Johansson, Albin Klasenius, Anna Gustafsson, Klara Persson, Cattis Cuibe, Erik Harlén, Anders Kallin och Anette Forsberg. Men det var ju blott den andra tipsfrågan på 2014-tipset som avgjordes igår. Även om en del av fråga fyra avgjordes på 10-mila, Herrlaget förbättrade sig tjugo placeringar. Frågan avgörs på Jukola där X tyvärr är omöjligt eftersom vi inte har något damlag på plats. Det blir en 1:a om inte herrarnas förstalag blir 114 eller bättre. 115 måste väl ge två rätta tecken! Eller?




Skrivet av:

Lars Hellstrandh
Skriv ut den här nyheten
Länka till nyheten: https://www.ol.kfumorebro.se/ol/?page=shownews.asp?id=3469


  [Tillbaka



[Tillbaka]
VECKANS TRÄNING
Ti 9Träning: Sista tisdagsträningen för i vår! Tuff drömterräng, samling kl 18 strax norr om Rosendal, vägen mellan Närkes Kil och Mogetorp.
Veteraner: Saml. kl 10 i Karlslund för promenad o fika
To 11Stugvärd: Daniel S & Sara G
Träning: Intervaller 18.00 Karlslund. 3minutrare på spåret.
Lö 13Tävling: Jukola Kotka
Ti 16Veteraner: Saml. kl 10 i Karlslund för promenad o fika
[Hela månaden]


SNABBLÄNKAR
[Fler länkar]

TÄVLINGAR
KFUM Multisport

SIDAN IDAG
Antal inloggningar: 0
Varav unika: 0

[Mer statistik]