|
Träningsdag 16 Mars
| 2013-03-06 09:00 |
Lördagen 16 Mars kör vi en träningsdag där vi hoppas på barmark.
Vi kommer att åka till Borensberg. Där vi kommer ha tillgång till Tjälmos klubbstuga hela dagen. Vi kommer köra avresa från Örebro på morgonen (08:00) och åka direkt till deras klubbstuga, restidd ca 1:30. Där kommer vi att köra ett träningspass i skog, vi kommer springa på kontrollpunkter till deras tävling som de håller den 5 Maj(Tiomilasöndag). Lagar sedan en gemensam lunch och ev lite teori innan vi kör pass nummer två i skog på tiomilakartan.
Anmälan på anmälningssidan senast 8 Mars. Det finns plats för alla. Bara vara med på 1 pass, bara lunch, på allt, ställa upp som kock.
Fundera inte, gå in och anmäl dig!
/Stefan
|
Kommentarer
| 3 inlägg hittills |
| Skrivet av: | Olle L [2013-03-08 19:28] | |
|
 |
| Jag vill hänga med på allt! |
| Skrivet av: | Sara K [2013-02-14 13:31] | |
|
 |
| Jag vill köra spinning! Håller tummarna att det blir av. Janne kommer och springer på förmiddagen. |
| Skrivet av: | stefan [2013-02-14 9:40] | |
|
 |
Fler anmälningar till spinningen behövs för att vi ska kunna genomföra träningsdagen, ANMÄLAN senast 16:00 idag torsdag genom att kommentera nedan. |
[Tillbaka]
|
|