INLOGGNING

Namn:
Lösenord:
Spara lösenord
 

INNEHÅLL
Adresser
Arrangemang
Kalltjärn
Kartor
KFUM-pladder
Klubbstuga
Länkar
Månadsprogram
Om KFUM Orientering
Tjejpladdret
Ungdomssidan

INTERNT
Arkivet
Ny medlem? Skaffa login!
Statistik
Styrelse & kommittéer
Ullmax

AKTUELLT
Stugvärdar 2024
Avlysning Skjutfältet
Eventor - Anmälan
KLUBBANMÄLAN (Eventor)
Naturpasset

SPONSORER






 
TIDER, TRÄNINGSRESULTAT OCH SÅNNA GREJER

Coopertest 3000 m Mässan 090331
Oskar Arlebo              3.09  3.08  3.06   9.23
Christer Garpenlund       3.09  3.10  3.14   9.33
Per Jonhed                3.18  3.21  3.20   9.59
Erik Lindgren             3.30  3.31  3.28  10.29
Jan Johansson             3.39  3.31  3.26  10.36
Stefan Aläng              3.34  3.37  3.27  10.38
Erik Harlén                                 10.44
Markus Jansson (GIF)      3.41  3.47  3.41  11.10
Henrique Bond                               11.41
Thomas Johansson (AIK)    3.52  3.58  3.51  11.41
Rasmus Svenman            3.53  4.00  4.07  12.00
Kristin Jakobsson         4.15  4.08  4.07  12.30
Ludvig Nilsson                              12.40
Karin Gustavsson          4.25  4.38  4.21  13.24
Charlotte Wahlström (AIK)                   13.55
Olle Lindgren             4.33  4.50  4.37  14.00
Jacob Eriksson            4.33  4.54  5.01  14.28
Rebecca Lifvergren        5.06              15.19
Tommy Haglund                               16.09


Coopertest 3000 m Mässan 090120
Namn1km2km3kmTotalt
Christer Garpenlund3.013.183.239.43
Mats Carlberg3.233.223.2010.05
Per Jonhed3.223.223.2510.09
Stefan Aronsson3.353.353.2210.32
Jan Johansson3.353.353.3110.41
Erik Lindgren3.353.353.3410.44
Marcus Hardt3.313.443.4010.55
Markus Jansson (GIF)10.59
Lars Jonhed3.553.493.4811.32
Emma Arlebo4.023.563.4011.38
Erik Göthlin4.023.564.1312.11
Thomas Johansson (AIK)4.084.083.5912.15
Bo Pettersson4.094.144.1212.35
Anette Carlsson4.1012.45
Thorbjörn Jansson12.56
Peter Johansson4.304.204.2213.12
Olle Lindgren14.03
Ellinor Eriksson14.33
Andreas Windefelt4.555.084.4414.46
Gustav Haglind4.555.084.4514.47
Olle Hermansson15.12
Samuel5.036.015.4716.50


Coopertest 3000 m Mässan 071204

Tot. tid
Oskar Arlebo 9.40
Oskar Axelsson 9.42
Stefan Aronsson 10.04
Per Jonhed 10.11
Örjan Eriksson 10.37
Jan Johansson 10.51
Erik Lindgren 10.54
Daniel Gustafsson 11.18
Mathias Wiktorsson 11.24
Svante 11.30
Emma Arlebo 11.52
Mats Carlsvärd 11.52
Curt Ljungberg 11.53
Anders Kallin 11.55
Peter Johansson 12.04
Johan Andersson 12.10
Anette Carlsson 12.13
Bosse Pettersson 12.51
Stina Öst 13.08
Frida Fjällström 13.20
Susanne Eriksson 13.20
P-Å Hull 13.50
Viktora Nilsson 14.50
Louise Gustafsson 14.50
Ludvig Nilsson 15.08
Kajsa Källerus 16.07
Susanne Svahn 16.12


Terräng-KM, 5,0 km i Karlslund 060928

Temp: +16C Molnigt
Publik: 11 st
Tot. tid
Per Sjögren17:15
Stefan Aronsson17:26
Patrik Eklund17:42
Mats Carlberg18:25
Christer Garpenlund18:34
Joakim Lindholm18:38
Olof Källman18:53
Janne Johansson18:54
Magnus Nilsson19:05
Jakob Lundberg19:31
Anette Carlsson19:56
Mathias Johansson20:22
Johan Lundmark20:29
Mats Gustavsson20:33
Filip Bergman20:36
Anders Kallin20:41
Erik Lindgren23:21
Peter Johansson23:52
Stina Öst23:52
Jonny (Who?)23:57
Frida Fjellström25:46
Victoria Nilsson25:52
Kristin Carbonnier25:53


Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 060831

Tot.Varv 1 Varv 2Varv 3
Mats Carlberg43:14 13:4414:2815:02
13:4428:12 43:14
Anders Pettersson44:03 14:4414:4614:33
14:4429:3044:03
Joakim Lindholm29:06 13:5915:07
Anders Kallin31:20 15:1216:08
Emma Arlebo31:41 15:4715:54
Emma Öberg33:54 16:3017:24
Olof Källman34:20 16:0118:19
Bosse Pettersson36:48 17:1719:31
Stefan Aronsson13:46 13:46
Martin Sedström17:50 17:50
Viktoria Nilsson19:15 19:15
Kristin Carbonier19:30 19:30
Louise Gustavsson19:50 19:50
NettanRockar! Rockar fett


Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 060622

Tot.Varv 1 Varv 2Varv 3
Patrik Eklund39:38 12:4913:3113:18
12:4926:20 39:38
Stefan Aronsson40:24 13:1713:4513:22
13:1727:0240:24
Peter Aronsson41:26 13:0914:1214:05
13:0927:2141:26
Fredrik Björklund45:11 14:2714:5815:46
14:2729:2545:11
Curt Ljungberg50:03 16:1216:4117:10
16:1232:5350:03
Per Sjögren26:06 12:2913:37
Josefin Gerdevåg30:25 14:5715:28
Anette Carlsson31:03 15:1215:51
Iva Navratilova32:02 15:5216:10
Emma Arlebo32:06 16:0216:04
Erik Lövenborg34:54 17:5816:56
Per Öberg12:47 12:47
Mats Carlberg13:56 13:56
Kristin Jacobsson16:52 16:52
Roland Fjellström17:45 17:45
Christina Larsson17:51 17:51
Frida Fjellström18:09 18:09
Stina Öst18:15 18:15
Sara Garpenlund19:30 19:30
Victoria Nilsson19:42 19:42
Bosse Magnusson19:51 19:51
NettanRockar! Rockar fett


Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 060518

Tot.Varv 1 Varv 2Varv 3
Calle Olsson43:13 13:5114:1914:33
13:5128:10 43:13
Per Jonhed43:49 14:0614:5214:51
14:0628:5843:49
Daniel Nordström28:25 13:5213:33
Björn Norman30:32 14:3415:58
Jocke L, Hällen30:48 15:1115:37
Jacob Lundberg31:42 15:1416:28
Anton Frendelius32:52 15:3017:22
Christer Garpenlund35:37 18:5716:40
Mathias Johansson42:07 17:5024:17
Bo Pettersson18:13 18:13
Frida Fjellström18:51 18:51
Kristin Carbonnier19:19 19:19
Pecka Norman25:04 25:04
NettanRockar! Rockar fett


Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 060405

Tot.Varv 1 Varv 2Varv 3
Per Sjögren41:58 13:4614:0214:10
13:4627:48 41:58
Per Eklöv42:24 14:1114:2113:52
14:1128:3242:24
Oskar Arlebo42:35 14:0814:2414:03
14:0828:3242:35
Patrik Eklund43:30 14:1014:5014:30
14:1029:0043:30
Calle Olsson44:59 14:3515:0215:22
14:3529:3744:59
Jocke Lindholm46:08 15:2315:3415:11
15:2330:5746:08
Anton Blomgren47:11 15:0516:0016:06
15:0531:0547:11
Fredrik Björklund52:16 15:5617:5918:21
15:5633:5552:16
Peter Svedin32:45 15:2217:23
Anette Carlsson34:24 17:3616:58
Emma Arlebo34:41 17:3817:03
Iva Navratilova36:42 17:5018:32
Charlotte Wahlström19:50 19:50
Kerstin Norman21:57 21:57
Kajsa Källérus26:05 26:05
NettanRockar! Rockar fett


Löptest 5000 m. inomhus 060328
Per Sjögren16:13
Oskar Arlebo16:19
Stafan Aronsson17:16
Patrik Eklund17:31
Jan Johansson17:56
Mats Carlsberg18:37
Erik Göthlin19:52
Olof Källman19:52
Anette Carlsson19:54


Löptest 3000 m. inomhus 060328
Johan Eriksson10:51
Per Håstlund10:52
Christer Garpenlund11.31
Emma Öberg11:40
Mats Carlsvärd11:41
Kristin Jacobsson11:48
Tomas Johansson11:49
Stafan Wedin11.55
Mathias Johansson12:08
Iva Navratilova12.11
Filip Bergman12:53
Stina Öst13.15
Christina Larsson13:15
Victoria Nilsson14:02
Erik Lindgren14:21
Frida Fjällström14:26
Kerstin Norman15.14
Ludwig Nilsson15:15
Susanne Svahn16:26


Löptest 5000 m. inomhus 060228
Per Sjögren16:07
Oskar Arlebo16:27
Emma Arlebo20:57
K-G Wahlström23:10


Löptest 3000 m. inomhus 060228
Per Håstlund10:42
Jakob Lundberg11:15
Christer Garpenlund11.21
Mathias Lundberg11:21
Anette Carlsson11:30
Stefan Wedin11:51
Tomas Johansson11:52
Kristin Jacobsson11.52
Jonas Marjamaa11:55
Erik Löwenborg12.14
Sara Öberg12:37
Victoria Silfverdal13.12
Christina Larsson13:20
Stina Öst13:23
Mathias Johansson13:23
Victoria Nilsson14:17
Peter Johansson14.56
Erik Lindgren15:05
Ludwig Nilsson17:18


Löptest 5000 m. inomhus 060124
Stefan Aronsson16:59
Patrik Eklund17:55
Jan Johansson17:56
Per Jonhed18:30
Jacob Lundberg19:29
Olof Källman19:44
Anette Carlsson20:13
Emma Arlebo21:18


Löptest 3000 m. inomhus 060124
Christer Garpenlund11:25
Tomas JOhansson12:03
Jonas Marjama12.13
Mathias Johansson12:15
Bosse Pettersson12:18
K-G Wahlström13:00
Lovisa Öst14:00
Clobbe Norman14.12
Erik Lindgren14:14
Sara Kalander14.15
Kristin Carbonnier14:44


Löptest 5000 m. inomhus 051220
Oskar Arlebo17:05
Mats Carlberg17:47
Jan Johansson18:02
Gustav Groth18:28
Johan Lundmark18:42
Björne Norman19:11
Jacob Lundberg19:35
Marcus Hardt19:57
Anette Carlsson20:10
Daniel Gustafsson20:20


Löptest 3000 m. inomhus 051220
Christer Garpenlund10:59
Magnus Nilsson11:20
Ari Hyvönen11.44
Iva Navratilova11:55
Emma Arlebo11:56
Kristin Jacobsson11:56
Mathias Johansson12:09
Filip Bergman12.11
Tomas Johansson12:11
Erik Löwenborg12.16
Viktoria Silfverdal13:07
Stina Öst13:13
K-G Wahlström13:13
Charlotte Wahlström13:36
Sara Kalander14:20
Kristin Carbonnier14:32
Erik Lindgren14:40
N-O Åsman14:46
Ludwig Nilsson15:28


Löptest 5000 m. inomhus 051122
Stefan Aronsson18:10
Jan Johansson18:10
Johan Lundmark18:45
Joakim Lindholm19:03
Jakob Lundberg19:40


Löptest 3000 m. inomhus 051122 tr> tr>
Staffan Engström10:20
Emma Öberg11:53
Mathias Johansson11.56
Emma Arlebo11:59
Filip Bergman12:06
Tomas Johansson12:08
Jonas Marjama12:23
Stefan Risberg12.26
Sara Öberg12:26
Bo Petterssont12.35
Erik Lövenborg12:49
Vikotia Nilsson13:46
Charlotte Wahlström13:55
Bo Magnusson14:10
Lovisa Öst14:30
Kristin Carbonnier14:32
Peter Johansson14:37
Olof Källman14:53
Kattis Sjunnesson15:09
Kajsa Källerus18:00


Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 050531

Tot.Varv 1 Varv 2Varv 3
Oskar Arlebo42:23 13:3614:2114:26
13:3627:57 42:23
Calle Olsson44:19 14:1114:5115:17
14:1129:0244:19
Per Jonhed45:02 14:2515:2015:17
14:2529:4545:02
Johan Lundmark45:02 14:4715:1415:01
14:4730:01 45:02
Jan Johansson45:52 14:4615:3415:32
14:4630:2045:52
Ari Hyvönen49:51 15:5217:0016:59
15:5232:5249:51
Fredrik Björklund33:14 16:2216:52
Jacob Lundberg33:53 15:5817:55
Erik Harlén34:55 16:4518:10
Viktoria Silfverdal37:54 18:0119:53
Gustav Groth14:20 14:20
Filip Bergman16:06 16:06
Mathias Johansson17:01 17:01
Victoria Nilsson21:13 21:13
Kristin Carbonnier21:50 21:50
NettanRockar! Rockar fett


Teknikträning Stakadammen 28/5 2005, Banorna finns här
Oskar ArleboBana 153:09
Erik GrothBana 254:14
Per SjögrenBana 155:26
Calle OlssonBana 158:05
Per EklöfBana 259:00
Anders HolmBana 259:42
Per JonhedBana 159:??
Jan JohanssonBana 262:30
Johan LundmarkBana 264:??
Björn NormanBana 165:09
Christer GarpenlundBana 167:58
Daniel NordströmBanan utan tionde kontrollen 65:??

"2-varv" 2005-04-19
Långa banan, 2,5 km

Sjögren18,26 14,15
Fimpen 18,10 17,37
Jan 16,18 16,00
Calle 22,03 15,28
Jacob 24,37 20,31
Ted 21,15 16,11
Nord 19,42 18,10
Ari 18,52 18,44
Per Ö 14,05 13,35
Emma A 21,58 18,13
Balken 18,40 16,27
Albin 16,23 15,18
DG 17,49 16,42
Sara G 21,37 19,04
Stefan D18,30 14,46
Sara Ö 21,12 19,44
Iva 23,17 19,06
Christer 18,32 17,13
Hagge 17,25 16,14
Jonas 18,59 -
Fredrik 17,00 15,12
Magnus N 18,25 17,18
PJ 16,41 15,40
Harlén 16,45 16,53
Janzon 15,00 13,51
Björne 22,08 27,20
Stefan A 18,06 14,40


Korta banan, 1,8 km
Mathias J17,1614,00
Lovisa 18,28 16,16
Filip 18,34 14,01
Stina 18,37 14,35
Victoria N 19,35 16,13
Peter 22,40 16,27
Victoria S 26,37 16,48
Kristin29,05 17,43
Clobbe 38,31 -
Cornelia 38,45 -


Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 050407

Tot.Varv 1 Varv 2Varv 3
Marcus Kvarndal41:51 13:0714:1514:29
13:0727:22 41:51
Stefan Aronsson41:59 13:3614:1714:06
13:3627:5341:59
Christer Garpenlund48:23 15:0516:1916:59
15:0531:2448:23
Gustav Groth28:34 14:0314:31
Fredrik Björklund28:50 14:2414:26
Jan Johansson30:35 14:5015:45
Anette Carlsson31:59 15:5216:07
Jacob Lundberg33:04 16:4616:18
Emma Arlebo33:08 17:0116:08
Sara Garpenlund33:48 16:3717:11
Sara Öberg34:24 17:1317:11
Kajsa Källérus46:38 22:0024:38
Victoria Nilsson21:49 21:49
Agnes Utbult21:50 21:50
NettanRockar! Rockar fett


Löptest 5000 m. inomhus 050322
Per Sjögren16:22
Stefan Aronsson16:37
Per Janzon17:13
Anders Pettersson18:33
Erik Göthlin19:35
Josefin Gerdevåg19:36
Jakob Lundberg20:14


Löptest 3000 m. inomhus 050322 tr> tr>
Christer Garpenlund11:14
Anette Carlsson11:46
Emma Arlebo11.51
Ari Hyvönen11:54
Sara Garpenlund11:54
Filip Bergman12:05
Mattias Johansson12:05
Sara Öberg12.34
Kristin Jakobsson12:45
Stina Öst13:48
Vicktoria Nilsson14:12
Lovisa Öst14:53
Kajsa Källerus15.59
Kristin Carbonnier17.58
Maja Chrapkowska17:59


Tiomilaträning i Klockhammar. 6.5 km 050226
Oskar Arlebo51:55
Oskar Axelsson53:41
Erik Groth54:16
Albin Arlebo55:16
Fredrik Björklund55:20
Per Sjögren55:49
Per Eklöf56:01
Jan Johansson59:20
Erik Göthlin60:30
Anette Carlsson73:41
Kajsa Källerusutg
Kristin Jacobssonutg
Oscar Jacobssonutg


Löptest 5000 m. inomhus 050222
Per Sjögren16:00
Björn Tano16:38
Marcus Kvarndal16:43
Per Janzon17:06
Stefan Aronsson17:20
Jan Johansson18:01
Magnus Nilsson18:45
Lasse Jonhed19:31


3000 m. inomhus 050222
Jakob Lundberg12:24
Bosse Pettersson12:29
Sara Öberg12.35
Fredrik Björklund10:58
Lovisa Öst15:25
Viktoria Nilsson16:00


Löptest 5000 m. inomhus 050125
Per Sjögren15:58
Björn Tano16:35
Stefan Aronsson16.58
Gustav Groth18:05
Jan Johansson18:18
Daniel Gustafsson19:21
Björn Norman19:26
Olof Källman20:01
Anette Carlsson20:19
Jonas T (AIK)22:00


3000 m. inomhus 050125
Oskar Axelsson9:53
Fredrik Björklund10:58
Johan Gunnarsson11:40
Jonas Marjama (AIK)11:54
Iva Navratilova (Hagaby)12.01
Mathias Johansson12:24
Bosse Pettersson12:26
Ulf (AIK)12:37
Stefan Wedin (AIK)12:52
Stina Öst13:02
Viktoria Silfverdal13:15


Löptest 5000 m. inomhus 041214
Per Sjögren16.11
Per Janzon16.23
Stefan Aronsson16.55
Patrik Eklund17.09
Johan Lundmark18.22
Erik Göthlin19.41
Olof Källman20.27
Stefan Wedin (AIK)20.36


3000 m. inomhus 041214
Patrik Blom10.45
Magnus Nilsson11.00
Björn Norman11.30
Emma Arlebo12.14
Jonas Marjama (AIK)12.22
Bosse Pettersson12.37
Kristin Jakobsson12.44
Sara Öberg12.48
Charlotte Wahlström (AIK)13.07


Löptest 5000 m. inomhus 041116
Marcus Kvarndal16.35
Oskar Arlebo16.36
Björn Tano17.06
Stefan Aronsson17.08
Gustav Groth17.18
Mats Carlberg17.45
Stefan Däpp18.16
Carl Olsson18.26
Marcus Hardt18.28
Johan Lundmark18.30
Lars Jonhed19.23
Erik Harlén19.49


3000 m. inomhus 041116
Björn Norman11.24
Olof Källman11.38
Iva Navratilova12.10
Emma Arlebo12.23
Sara Öberg12.32


Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 040917 G

Tot.Varv 1 Varv 2Varv 3
Markus Kvarndal39:11 12:4713:1313:11
12:4726:00 39:11
Per Öberg 40:18 13:2513:2813:25
13:2526:5340:18
Jan Johansson43:17 13:5514:5313:29
13:5528:4843:17
Marcus Hardt45:56 14:4416:0615:06
14:4430:5045:56
Ari Hyvönen30:58 15:1715:41
15:1730:58
Anette Carlsson31:01 15:3515:26
15:3531:01
Gustav Groth13:37 13:37
13:37
Lovisa Öst22:15 22:15
22:15
Kristin Carbonnier22:23 22:23
22:23
Victoria Nilsson22:38 22:38
22:38
Viktoria Silverdal?


Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 040818

Tot.Varv 1 Varv 2Varv 3
Oskar Axelsson39:20
Stefan Aronsson41:01
Gutav Groth42:21
Per Jonhed43:48
Erik Göthlin46:05
Daniel Gustafsson46:19
Marcus Hardt47:59
Erik Harlèn48:03
Erik Groth[25:44]
Jan Johansson[28:00]
Albin Arlebo[28:49]
Johan Lundmark[31:17]
Emma Arlebo[31:35]
Anette Carlsson[31:57]
Olof Källman[35:22]
Filip Bergman[37:32]
Lovisa Öst{22:14}
Kristin Carbonnier{23:17}
Victoria Silverdal{21:42}
Victoria Nilsson ?
Maja Chrapkowska?
=3 varv []=2 varv {} =1varv

Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 040610

Tot.Varv 1 Varv 2Varv 3
Erik Groth38:06 12:1712:5412:55
12:1725:11 38:06
Pontus Halldin38:36 12:2713:0413:05
12:2725:3138:36
Markus Kvarndal38:45 12:2213:1013:13
12:2225:3238:45
Stefan Aronsson41:03 13:0714:0113:55
13:0727:0841:03
Per Jonhed44:34 13:5115:2415:19
13:5129:1544:34
Markus Hardt46:35 14:4716:0315:45
14:4730:5046:35
Anders Pettersson47:01 14:4416:0615:45
14:4430:5047:01
Erik Harlén47:26 15:0816:1216:06
15:0831:2047:26
Bosse Pettersson60:03 20:0219:4920:12
20:0239:5160:03
Sara Garpenlund33:16 16:0617:10
16:0633:16
Sara Björnberg34:35 16:2218:13
16:2234:35
Bosse Magnusson43:56 18:3725:19
18:3743:56
Jan Johansson13:35 13:35
13:35
Christer Garpenlund14:30 14:30
14:30
Lasse Jonhed15:06 15:06
15:06
Anette Carlsson16:00 16:00
16:00
Jakob Lundberg16:57 16:57
16:57
Karin Björklund24:40 24:40
24:40
Skrållan rockar


15 km, Karlslund 040505
Oskar Arlebo18.0917.5817.32= 53.40
Per Sjögren18.0418.4618.17= 55.08
Erik Göthlin44.2221.3866.00
Axel & PatrikUtgått


15 km, Karlslund 040428
Oskar Arlebo18.1417.5517.02= 53.12
Oskar Axelsson18.1417.4517.24= 53.23


Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 040401

Tot.Varv 1 Varv 2Varv 3
Oskar Arlebo39:02 12:3513:2513:02
12:3526:00 39:02
Markus Kvarndal40:32 13:1513:2813:49
13:1526:4340:32
Oskar Axelsson41:16 13:0513:5514:16
13:0527:0041:16
Mats Carlberg42:54 13:5014:3014:34
13:5028:2042:54
Stefan Aronsson43:33 14:1014:4014:23
14:1028:5043:33
Per Jonhed44:27 14:2515:1514:47
14:2529:4044:27
Daniel Gustafsson45:25 14:5815:2215:25
14:5830:2045:25
Christer Garpenlund46:02 14:2515:3316:04
14:2529:5846:02
Johan Gunnarsson46:37 14:5515:4315:59
14:5530:3846:37
Mats Gustavsson47:43 15:2016:1016:23
15:2031:3047:43
Erik Groth26:40 13:0513:35
13:0526:40
Sara Björnberg34:58 17:3017:28
17:3034:58
Sara Garpenlund35:15 17:0718:07
17:0735:15
Bo Pettersson37:28 18:0019:28
18:0037:28
Jakob Lundberg38:04 18:2319:41
18:2338:04
Gustav Groth14:45 14:45
14:45
Erik Harlén16:45 16:45
16:45
Caroline Nicolas19:25 19:25
19:25
Stina Öst 19:54 19:54
19:54
Martin Sedström20:00 20:00
20:00
Cassius rockar


10.000 meter i Mässan, 040312
1. Mathias Lidsson                                   15.54,1
                                                     31.56,3
2. Oskar Arlebo     3.18 | 3.20 | 3.21 | 3.20 | 3.18 16.39,6
                    3.20 | 3.17 | 3.17 | 3.15 | 3.06 32.56,0
3. Markus Kvarndal  3.18 | 3.21 | 3.20 | 3.21 | 3.20 16.43,0
                    3.22 | 3.25 | 3.26 | 3.28 | 3.21 33.47,1

5.000 meter
1. Patrik Eklund    3.19 | 3.20 | 3.29 | 3.34 | 3.45 17.28,6
3. Jan Johansson                                     18.25,2
Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 031001 G

Tot.Varv 1 Varv 2Varv 3
Per Öberg37:37 12:2412:2512:38
12:2424:59 37:37
Markus Kvarndal38:01 12:2512:3613:00
12:2525:0138:01
Oskar Arlebo38:06 12:3812.5712.31
12:3825:3538:06
Christer Garpenlund44:01 13:5514:5315:13
13:5528:4844:01
Lars Jonhed44:07 13:5714:5815:12
13:5728:5544:07
Daniel Gustafsson45:18 14:2215:2215:34
14:2229:4445:18
Fredrik Björklund46:52 15:0315:3816:11
15:0330:4146:52
Erik Groth26:20 13:0213:18
13:0226:20
Anette Carlsson30:36 15:0415:32
15:0430:36
Björn Norman32:03 15:3416:29
15:3432:03
Emma Arlebo32:10 16:2115:49
16:2132:10
Sara Garpenlund32:42 15:5916:43
15:5932:42
Jakob Lundberg32:57 16:0116:56
16:0132:57
Olof Källman35:22 16:2318:59
16:2335:22
Filip Bergman36:45 17:4019:05
17:4036:45
Mattias Johansson18:33 18:33
18:33
Christoffer Törnkvist18:42 18:42
18:42
Karin Björklund19:10 19:10
19:10
Stina Öst 19:49 19:49
19:49
Ellinor Svensson19:50 19:50
19:50
Malin Halldin 19:51 19:51
19:51
Jenny Eriksson20:00 20:00
20:00
S-O Sennvall20:01 20:01
20:01
Malin Helmker 22:55 22:55
22:55
Lovisa Öst 28:53 28:53
28:53
Kristin Carbonnier28:53 28:53
28:53



Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 030904

Tot.Varv 1Varv 2Varv 3
Oskar Arlebo38:4512:3513:0013:10
12:3525:3538:45
Per Sjögren39:5013:0013:3013:20
13:0026:3039:50
Patrik Eklund40:1013:0013:4013:30
13:0026:4040:10
(Albin Arlebo) 41:4913:3614:0714:06
13:3627:4341:49
Jan Johansson42:1813:5514:2513:58
13:5528:2042:18
Mats Carlberg44:1413:3014:4515:58
13:3028:1544:14
Daniel Gustavsson 44:2014:1014:5515:15
14:1029:0544:20
Christer Garpenlund 46:0514:2615:1916.20
14:2629:4546:05
Anders Kallin50:1016:0517:1516:50
16:0533:2050:10
Oskar Axelsson29:0014:1014:50
14:1029:00
Iva Navratilova31:3015:3515:55
15:3531:30
Fredrik > 17:5537:20
Johan Gunnarsson 14:5514:55
14:55
Lars Jonhed 14:5514:55
14:55
Erik Harlén 15:1215:12
15:12
Olof Källman 15:4515:45
15:45
Filip Bergman 18:1018:10
18:10
Carro Nicolas 18:3018:30
18:30
Karin Björklund 19:0019:00
19:00
Anders Björklund 19:4519:45
19:45
Ida Långh 19:5019:50
19:50
Peter Johansson 21:1521:15
21:15
Stina Öst 22:2022:20
22:20
Claes Norman 22:4022:40
22:40
Jenny Eriksson 22:5522:55
22:55



Terräng-testrunda, 3,0 km i Karlslund 030807

Björklund
Tot.Varv 1Varv 2Varv 3
Per Öberg 40:0013:1813:3213:10
13:1826:5040:00
(Erik Groth)40:1913:3113:2313:25
13:3126:5440:19
Oskar Arlebo 41:3413:5113:5213:51
13:5127:4341:34
Mats Carlberg 44:0714:2415:0914:34
14:2429:3344:07
Calle Olsson 45:0314:5515:0815:00
14:5530:0345:03
Stefan Aronsson 45:2614:4015:4914:57
14:4030:2945:26
(Johan Gunnarsson) 48:1115:2416:2016:27
15:2431:4448:11
Lasse Jonhed 48:1715:3016:4516:02
15:3032:1548:17
Daniel Gustavsson 48:4115:4516:2216:34
15:4532:0748:41
Erik Harlèn 49:1915:2617:1116:42
31:5015:4516:05
15:4531:50
Anette Carlsson31:5015:3216:18
15:3231:50
Emma Arlebo32:2516:2516:00
16:2532:25
Björn Norman 33:1515:5017:25
15:5033:15
Sara Garpenlund34:0016:3017:30
16:3034:00
Jakob Lundberg 37:2017:5519:25
15:2632:3749:19
Johan Haglund 50:3616:2117:1916:56
16:2133:4050:36
Christer Garpenlund 51:3815:5017:0418:44
15:5032:5451:38
(Mats Gustavsson)53:0816:1917:5018:59
16:1934:0953:08
Anders Kallin 54:2818:0718:2317:58
18:0736:3054:28
Albin Arlebo 29:5414:3915:15
14:3929:54
Anette Carlsson 34:3217:2417:08
17:2434:32
Emma Arlebo 34:5317:2917:24
17:2934:53
(Oskar Axelsson) 35:0316:5218:11
16:5235:03
Frida Nero 35:2017:2317:57
17:2335:20
Sara Björnberg 37:0618:3018:36
18:3037:06
Sara Garpenlund 37:2018:0819:12
18:0837:20
Jakob Lundberg 41:3119:3221:59
19:3241:31
Olof Källman 41:4820:0021:48
20:0041:48
Johan Lundmark 15:4315:43
15:43
Björn Norman 17:4917:49
17:49
Anders Pettersson 18:0818:08
18:08
Kyl-Marcus 18:4218:42
18:42
Olof Hermansson 24:0824:08
24:08
Kerstin Norman 24:1324:13
24:13
Petra Eriksson 26:3826:38
26:38
Karin Björklund 27:1127:11
27:11

(xxx) = Har genomfört testrundan vid annat tillfälle än ovanstånde datum


Jukolatest, Rusakulan 030603 (karta och sträcktider)
Långa, 7.7 km
Oskar Arlebo 65.09
Jan Johansson 68.04
Per Sjögren 71.39
Albin Arlebo 72.46
Calle Olsson 74.54
Erik Harlén 75.25
Daniel Gustavsson 76.49
Fredrik Björklund 80.44
Oskar Axelsson 83.29
Per Öberg Utgått
Stoffe Utgått
Korta, 5.6 km
Marcus Kvarndal61.00
Frida Nero 68.39
Björn Norman 75.16
Sara Björnberg 87.20
Emma Arlebo 98.23


Teknikträning i Kinkhyttan 030415
Långa banan, 8 km
Oskar Arlebo53.05
Jan Johansson55.22
Stefan Aronsson57.06
Johan Haglund63.39
Daniel Gustafsson65.03
Per Jonhed69.00
Johan Lundmark69.02
Fredrik Björklund71.37
Marcus KvarndalUtgått
Korta banan, 6 km
Jonas Victorin48.00
Emma Arlebo68.39


5 km, Nalavi 020729
Oskar Arlebo2.593.123.073.193.16= 15.54
Per Sjögren3.003.143.193.343.24= 16.32


15 km, Karlslund 020704
Per Sjögren18.1818.5919.40= 56.57
Mats Carlberg19.3019.1918.51= 57.40
Anders Kallin71.48
Oskar ArleboUtgått


15 km, Karlslund 020504
Per Sjögren37.0717.38= 54.45


15 km, Karlslund 020410
Oskar Arlebo17.4317.2017.10= 52.13
Per Sjögren18.0818.5317.51= 54.52
Per Jonhed61.19


Keps-OL, Solfjädern 020404 (hög poäng för seger)
1. O-Ringen blå2 + 10 = 12 p
2. NCC6 + 6 = 12 p
3. Wärtsile Diesel7 + 4 = 11 p
4. OL-kepsen0 + 9 = 9 p
5. STCC1 + 8 = 9 p
6. Bergslagsleden blå8 + 0 = 8 p
7. Sveroc0 + 7 = 7 p
8. DONALD5 + 1 = 6 p
9. Årets Kepsgubbe3 + 3 = 6 p
10. Tibnor med reflex0 + 5 = 5 p
10. Champion4 + 0 = 4 p
12. Red Wings0 + 2 = 2 p
13. Föreningssparbanken0 + 0 = 0 p


Coopertest 3000 m. inomhus 020319
Oskar Axelsson8.49
Oskar Arlebo9.06
Per Sjögren9.17
Stefan Aronsson9.18
Örjan Eriksson10.16
Cristofer Jonsson10.27
Daniel Gustafsson11.24


[Tillbaka]