INLOGGNING

Namn:
Lösenord:
Spara lösenord
 

INNEHÅLL
Adresser
Arrangemang
Kalltjärn
Kartor
KFUM-pladder
Klubbstuga
Länkar
Månadsprogram
Om KFUM Orientering
Tjejpladdret
Ungdomssidan

INTERNT
Arkivet
Ny medlem? Skaffa login!
Statistik
Styrelse & kommittéer
Ullmax

AKTUELLT
Stugvärdar 2020
Avlysning Skjutfältet
Eventor - Anmälan
KLUBBANMÄLAN (Eventor)
Löpex Vinterserie
Naturpasset

SPONSORER








 
NYHETSARKIVET


September 2002
25-mannaträningAlbin ArleboMå 23/9 kl 08:07
SM-kavelnDaniel GustafssonSö 22/9 kl 22:11
Maria 9:a i sitt sista Junior-SM!Johan GunnarssonLö 21/9 kl 21:35
Ekorren Cup - Rafflande in till sista sträckan.Björn NormanLö 21/9 kl 18:58
KFUM Örebro OK 75 år 2002Birgitta ArleboOn 18/9 kl 21:01
Tättrion i LAGTEMPOT 17/9Lars HellstrandhOn 18/9 kl 16:04
EKORRE CUPPeter JohanssonMå 16/9 kl 18:32
Fredrik Björklund tvåa i USM-kavlenOskar ArleboSö 15/9 kl 17:50
SM-final för KFUMs juniorsektionMaria MagnussonSö 15/9 kl 17:04
En av KFUM Örebros största bragderC-G GarpenlundLö 14/9 kl 18:49
Maria till SM-finalOskar ArleboLö 14/9 kl 17:47
Klubbstugan uthyrd i helgenNiklas SjögrenFr 13/9 kl 13:29
Glömt KM/RM? Sista anm. 20 sept.!Lars HellstrandhTo 12/9 kl 12:45
Nattugglan avgjordAnders KallinTi 10/9 kl 23:37
Resultat från 5-mannaAnders Kallin & Oskar ArleboSö 8/9 kl 20:01
KFUM tvåa i Östgöta kavlen!Erik HarlénLö 7/9 kl 22:02
5-manna och NattugglanAnders KallinLö 7/9 kl 12:01
KFUM arrangerar 5-Manna till helgenPer-Olof SedströmMå 2/9 kl 21:00
Budkavle-DM i LindesbergOskar ArleboSö 1/9 kl 17:55

Augusti 2002
DM-budkaveln - ungdomarLars ArleboLö 31/8 kl 13:20
Ungdomar - Lördagsträning 31/8Lars HellstrandhFr 30/8 kl 14:18
Budkavle-DMAlbin ArleboTo 29/8 kl 07:51
5-manna 8 september (söndag)Albin ArleboTi 27/8 kl 09:07
Ungdomslagen till budkavle-DMLars ArleboMå 26/8 kl 18:48
Provlöpning 5-mannaTomas EkströmMå 26/8 kl 07:00
12 DM-guld till klubben i helgenOskar ArleboMå 26/8 kl 00:37
Gympan på onsdag 28 augusti inställdBirgitta ArleboSö 25/8 kl 18:36
Erik Groth årets kortmästareOskar ArleboOn 21/8 kl 00:48
Veckans Värd på torsdag 22 augusti utgårBirgitta ArleboTi 20/8 kl 21:01
Guldgänget & Äldre Barribrallor Kort-KM!Lars HellstrandhMå 19/8 kl 18:46
JÄTTETACK FÖR MÅN-ONS-LÄGERMagnus NilssonSö 18/8 kl 16:27
Transportledare till höstens tävlingarBirgitta ArleboTo 15/8 kl 21:02
Kort-KM på Villingsbergs skjutfältOskar ArleboTo 15/8 kl 16:17
Nu finns det fika i klubbstugan igen!Oskar ArleboOn 14/8 kl 11:34
Anmälan till årets 25-mannaIngemar WidénMå 12/8 kl 20:33
Lisebergsresan en katastrof!Kent BjörklundMå 12/8 kl 09:38
Bingo lotto hösten 2002Hans JonhedSö 11/8 kl 20:29
SM 2002Albin ArleboTo 8/8 kl 07:54
Specifikation av tisdagsträningenLars HellstrandhMå 5/8 kl 15:37
Karin utklassade i ÅreTomas EkströmSö 4/8 kl 21:29
Gubb- och gum-TIOMILA den 3 och 4:de augustiMagnus NilssonFr 2/8 kl 16:22

Juli 2002
43-kavlenLars HellstrandhTi 30/7 kl 14:08
Funktionärsmöte.Per-Olof SedströmTi 30/7 kl 11:15
5-dagars, E5 - Oskar räckte ända fram!Oskar ArleboFr 26/7 kl 16:55
5-dagars, E4 - Fyra segerchanser i totalenOskar ArleboTo 25/7 kl 21:35
Elmo cupsegrareBo MagnussonTo 25/7 kl 21:13
5-dagars, E3 - Janne dagens överraskningOskar ArleboTi 23/7 kl 19:07
5-dagars, E2 - 3 segrar på etapp 2Anders LarssonMå 22/7 kl 23:51
5-dagars, E1 - Oskar Axelsson etta i H21EOskar ArleboSö 21/7 kl 17:27
SvealandsmästerskapenOskar ArleboOn 17/7 kl 15:38
Camping- och Parkeringsdekaler till 5-dagarsEmma ArleboMå 15/7 kl 22:10
Kläduthämtning i klubbstugan!Anders HolmOn 10/7 kl 22:11
Kläder innan 5-dagars!Anders HolmTi 9/7 kl 16:50
SAKABs 5-Mannabudkavle 8/9Anders KallinFr 5/7 kl 11:10
KalltjärnsövernattningOskar ArleboTo 4/7 kl 16:39
5-dagars i Skaraborg, har alla betalt?Emma ArleboOn 3/7 kl 23:35
OLJUD-Sommarnummer 2002Bo MagnussonOn 3/7 kl 09:49
Multisport + MyggnätMats GustavssonTi 2/7 kl 22:25

Juni 2002
Familjen Arlebo åker till Gotland...Lars ArleboSö 30/6 kl 00:46
U-10 milalagen KFUM/Almby IKKent BjörklundFr 28/6 kl 10:53
Nattugglan 10 septemberAnders KallinOn 26/6 kl 17:01
Priser till KFUM MutisportJohan GunnarssonOn 19/6 kl 21:20
Resultat O-vännernans månadsdragningarAnders KallinMå 17/6 kl 21:14
Jukola och Venla (Nu med resultat och bilder!)Calle OlssonMå 17/6 kl 15:24
3 arbetsdagar i KalltjärnLars ArleboMå 17/6 kl 01:29
Kulkaveln- Groth i topp igen!!! Bo MagnussonTo 13/6 kl 22:20
Rapport från Suunto GamesOskar ArleboMå 10/6 kl 15:24
Christer 1 sekunder efter igenC-G GarpenlundSö 9/6 kl 20:23
OLJUD---OBS OBS OBSBo MagnussonFr 7/6 kl 13:20
Lånat nyckeln till Motionscentralens kafé???Lars ArleboOn 5/6 kl 18:08
Få anmälda till hajken 8-9 juniDaniel NordströmTi 4/6 kl 08:33
Kolmården Adventure, KFUM höll sig framme i tätenErik GöthlinMå 3/6 kl 13:12
Spartacussegern försvarad (nu med bilder)Oskar ArleboLö 1/6 kl 19:14

Maj 2002
Funktionärer till MultisportenMats GustavssonOn 29/5 kl 21:03
Oljud----Manusstopp 10 juniBo MagnussonOn 29/5 kl 17:37
Weine Marielundsmästare igenC-G GarpenlundOn 29/5 kl 08:15
MEDLEMSMÖTEPer-Olof SedströmSö 26/5 kl 20:30
Rapport Från Kjells turCristoffer JonssonSö 26/5 kl 19:39
Sandalbyte i klubbstuga torsdag 23:eLars HellstrandhFr 24/5 kl 08:46
Klubbstugan uthyd till Haninge OK i helgenNiklas SjögrenFr 24/5 kl 08:06
Sista anm. till MarielundsmästerskapetC-G GarpenlundFr 24/5 kl 07:39
OLJUD-ManusstoppBo MagnussonTo 23/5 kl 21:03
inbjudan till ölof läger och parkserienMadelene NicolasOn 22/5 kl 23:05
Fyrklöverbudkavlen 21/5Anders KallinTi 21/5 kl 22:35
Solig Hälsinge-hälsningOskar AxelssonMå 20/5 kl 21:23
Fyrklöverbudkavel 21/5 i KarlslundKent BjörklundFr 17/5 kl 10:01
Tack alla funktionärer för er insats på KFUM-träffErik GöthlinTo 16/5 kl 16:48
Våruset 2002Jan EnglundTi 14/5 kl 22:05
Marielundsmästerskapet 28 majC-G GarpenlundTi 14/5 kl 12:43
KFUM-träffen 2002Anders KallinMå 13/5 kl 22:06
Anmälan Kjells Tur & Kolmården Adventures NU!Erik GöthlinMå 13/5 kl 14:57
5-dagars i SkaraborgEmma ArleboSö 12/5 kl 21:50
Ungdomsträning tisdag 14/5 flyttad!!!Lars HellstrandhFr 10/5 kl 15:48
Lämna SI-bricka i burk på tisarträffen FREErik GöthlinTo 9/5 kl 20:48
Kanothajk 8-9 juniDaniel NordströmTo 9/5 kl 13:54
MTB, Multisport, BergsmaratonErik GöthlinTi 7/5 kl 15:20
Alla behövs!! Provlöpning ti 7 maj + SI-brickorErik GöthlinMå 6/5 kl 09:17
Kartpackning start 2 flyttadMalin HalldinSö 5/5 kl 18:10
Brödlotteri på KFUM-träffenLars ArleboLö 4/5 kl 23:46
Natt-SM i NorbergMaria MagnussonLö 4/5 kl 13:55


[<<Föregående sida]  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  [Nästa sida>>]