INLOGGNING

Namn:
Lösenord:
Spara lösenord
 

INNEHÅLL
Adresser
Arrangemang
Kalltjärn
Kartor
KFUM-pladder
Klubbstuga
Länkar
Månadsprogram
Om KFUM Orientering
Tjejpladdret
Ungdomssidan

INTERNT
Arkivet
Elit
Ny medlem? Skaffa login!
Statistik
Styrelse & kommittéer
Ullmax

AKTUELLT
Stugvärdar 2019
Avlysning Skjutfältet
Eventor - Anmälan
KLUBBANMÄLAN (Eventor)
Löpex Vinterserie
Naturpasset

SPONSORER








 
NYHETSARKIVET


April 2005
Info-träff inför 10-milaDaniel NordströmSö 17/4 kl 22:01
Teknikträning för alla (nästan)!!!Per ÖbergTo 14/4 kl 21:19
Intervaller torsdagOskar AxelssonTo 14/4 kl 11:36
KylskåpspoesipackningDaniel GustafssonMå 11/4 kl 21:22
Öberg visade klass i RånässtafettenPatrik EklundMå 11/4 kl 18:01
Föreläsning med Marcus Oscarsson-Olympisk mästareJohan GunnarssonMå 11/4 kl 10:53
FUNK.MÖTE Multisport den 18e april OBS KL 17:30!Erik GöthlinSö 10/4 kl 15:40
Janzons segertåg fortsätter!Oskar ArleboLö 9/4 kl 01:37
Teknikträning Kinkhyttan (norra) tisdag 12/4Anders HolmTo 7/4 kl 13:27
TACK för hjälpen!Lars HellstrandhTo 7/4 kl 08:09
Medtag kartor till onsdagens distansträning.Jan JohanssonTi 5/4 kl 12:29
 OK Tors ungdomstävlingGunnel ÖstMå 4/4 kl 09:54
 KFUM seger i Ö 8. Trendbrott eller tillfällighet?Per ÖbergSö 3/4 kl 19:49
Teknikträning Kinkhyttan tisdag 5/4Patrik EklundLö 2/4 kl 15:51
 Janzon och Sjögren vann Svartnatta!Oskar ArleboLö 2/4 kl 01:30
Hjälp vid nybörjarstart tis 5/4 och ons 6/4Lars HellstrandhFr 1/4 kl 11:06
OBS! Ta med skyffel till Svartnatta!Oskar ArleboFr 1/4 kl 07:56

Mars 2005
Budkavleträning på söndag 3 aprilAnders HolmTo 31/3 kl 07:38
Intresseanmälan till RånässtafettenOskar ArleboTi 29/3 kl 15:10
 Tiomilaträning och TeknikträningJonas VictorinMå 28/3 kl 20:53
Kolmårdskavlen inställd!Albin ArleboSö 27/3 kl 18:18
 3:a i Blekinge, damerna imponerar!Erik GrothLö 26/3 kl 12:59
Motionskommitén-Om kommande Bo MagnussonOn 23/3 kl 09:13
Info om påsklägretBirgitta ArleboSö 20/3 kl 18:36
Patrik, Christer och Sara - ljus i NattcupenOskar ArleboFr 18/3 kl 09:44
 Träning söndag 20/3Daniel GustafssonTo 17/3 kl 21:21
Vets! Inställt! För mycket snö i Bohuslän 18-20/3!Lars HellstrandhOn 16/3 kl 19:31
Träning torsdag 17/3Oskar AxelssonTi 15/3 kl 22:18
Ändrad Ungd-träning och Vuxenkurs 15 o 16/3!Lars HellstrandhMå 14/3 kl 14:48
 10-mila läger i EnköpingOskar AxelssonSö 13/3 kl 21:03
Måsenstafetten 2005 är flyttad till den 2 oktoberPeter JohanssonLö 12/3 kl 17:40
BJ:s Sportförsäljning torsdag 17 mars i KlubbstugaBirgitta ArleboLö 12/3 kl 11:58
 Vad kan SISU göra för KFUM Örebro Orientering?Johan GunnarssonTi 8/3 kl 13:18
 10-mila läger, med tider och rumsfördelning mmPatrik EklundMå 7/3 kl 09:08
Ungdomar: Ändrad träningstid tisd 8/3 o onsd 9/3Lars HellstrandhFr 4/3 kl 14:45
 DreamTeam 2005Oskar ArleboFr 4/3 kl 13:26

Februari 2005
Anmäl till Påskläger på anmälningssidan Birgitta ArleboSö 27/2 kl 21:21
Öppet husMats GustavssonMå 21/2 kl 13:51
Träningslördag i norra kilsbergen. Resultat.Per ÖbergSö 20/2 kl 11:20
 Tiomilaträning 24/2Jonas VictorinLö 19/2 kl 17:20
Dusch- och bastukort för 2005 Ny infoBirgitta ArleboLö 19/2 kl 17:17
 Nattjakt i MogetorpOskar ArleboFr 18/2 kl 23:13
PM för Träningshelg 18-19/2 i MogetorpOskar ArleboTo 17/2 kl 21:42
Flashback februari 1990Albin ArleboOn 16/2 kl 13:22
Torsdagens träningPontus HalldinTi 15/2 kl 10:00
Vallaservice alt Parkering under WadköpingsloppetErik GöthlinMå 14/2 kl 20:28
6 kontrollvakter behövsC-G GarpenlundMå 14/2 kl 18:50
913:-Lars HellstrandhOn 9/2 kl 09:24
Långberget läger V6Stefan AronssonOn 9/2 kl 07:08
 Per, Per, Per och nu IVA!Daniel GustafssonMå 7/2 kl 23:03
Beställning av kläder till klädshopenBirgitta ArleboSö 6/2 kl 19:38
 En Per till!Daniel GustafssonSö 6/2 kl 14:59
Friidrotten biljetter GE-galan Globen 15 febLars HellstrandhFr 4/2 kl 08:51
Svealandsmästerskapen Lars EkströmTi 1/2 kl 16:19

Januari 2005
Intresseanmälan och tävlingsplanering våren 2005Jonas VictorinMå 31/1 kl 12:23
Elitträff i Ånnaboda 12/2Oskar ArleboMå 31/1 kl 11:12
Sara G 2:a i SverigeC-G GarpenlundTo 20/1 kl 13:42
Träningshelg 22-23 januariAnders HolmTi 18/1 kl 13:18
KLÄDSELDaniel GustafssonLö 15/1 kl 18:30
Dragning av O-vännernas lotteriKerstin FredrikssonFr 14/1 kl 15:07
 Per Eklöf till KFUMDaniel GustafssonMå 10/1 kl 21:24
Inbetalning O-VännernaLars HellstrandhTi 4/1 kl 15:40
Årsmöte 4 februari kl 18.00 i HagakyrkanBirgitta ArleboMå 3/1 kl 20:17

December 2004
Innebandy på nyårsaftonErik HarlénOn 29/12 kl 22:42
Veckans värd våren 2005Birgitta ArleboOn 29/12 kl 20:42
Deaflympics i Australien uppdaterat 14/1Curt LjungbergTi 28/12 kl 08:43
TräningslägerStefan AronssonSö 19/12 kl 22:04
Jul-joggTomas EkströmSö 19/12 kl 21:20
Julserien i ArbogaBirgitta ArleboSö 19/12 kl 13:25
Distans-OL på lördagOskar ArleboOn 15/12 kl 22:49
Missa inte julkalendern!Oskar ArleboSö 12/12 kl 18:26
 Per Öberg till KFUMOskar ArleboSö 12/12 kl 16:28
Dags för vinterns första träningshelg!Erik HarlénTi 7/12 kl 22:52
KFUM:s JULMARKNAD efter (el ev i st f) träningenLars HellstrandhTo 2/12 kl 08:42

November 2004
Alternativträning GuldgängetPer-Anders NormanFr 26/11 kl 20:04
27/11 mentorträning och distans i klockhammarPontus HalldinFr 26/11 kl 09:54
Veckoläger i Långberget V 6.Stefan AronssonTi 23/11 kl 20:57
Solfjädernrundan torsdag 25/11Patrik EklundTi 23/11 kl 17:49
 Vets (soon) on tourPer-Anders NormanSö 21/11 kl 22:08
 Vets (soon) on tourPer-Anders NormanSö 21/11 kl 22:08
Information inför kvällenJohan GunnarssonLö 20/11 kl 11:44
KFUM OL VeteranerHans JonhedFr 19/11 kl 19:00
Lördagsträning 20/11 FLYTTADStefan AronssonFr 19/11 kl 14:05
Skogsdistans lördag 20novMarcus KvarndalTo 18/11 kl 11:05
Tvärslutet 20/11Torbjörn JanssonOn 17/11 kl 22:31
KFUM:s Julmarkanden 4 december i BetelkyrkanBirgitta ArleboMå 15/11 kl 19:07
Mässan Tisdag 16/11Stefan AronssonMå 15/11 kl 09:34
 Till minne av Bertil SafTommy HaglundFr 12/11 kl 20:17
Kick-off 14 novemberDaniel GustafssonTo 11/11 kl 14:12
Föreningsledarkurs i London mars 2005Magnus PalmérTo 11/11 kl 11:05
KFUM Örebro/Världens Barn behöver DIG lörd 13/11!Lars HellstrandhOn 10/11 kl 13:35
Gympa kl 19.00 på fredagAnette CarlssonTi 9/11 kl 21:42
 Öberg klubbmästare i bowling!Per SjögrenTi 9/11 kl 11:09
O-vännernas dragning för tredje kvartaletKerstin FredrikssonTi 9/11 kl 11:02
KFUM 5a i årets NovembersprintPatrik EklundTi 9/11 kl 10:54
 Sent om sider - Resultat från TimmenOskar ArleboTi 9/11 kl 09:08
VETERANTRÄFF onsdag 1decHans JonhedSö 7/11 kl 18:28
Påminnelser TIMMENLars HellstrandhFr 5/11 kl 14:20
 Oskar Axelsson vann Bordshockey-KMPer ÖbergTo 4/11 kl 20:22
Torsdagens träningMarcus HardtOn 3/11 kl 19:45


[<<Föregående sida]  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  [Nästa sida>>]