|
Junior/seniorsamling i Ånnaboda
| 2004-02-02 20:24 |
Dagen efter klubbdagen i Ånnaboda är det dags igen att ge sig upp dit, den här gången för att umgås med OL-kompisar från hela distriktet. Vi kör traditionsenligt upplägg.
När: Söndag 8/2, samling kl 9.30 Var: Ånnaboda Vad: Träning OL-bana/Skidor, mat i restaurangen och därefter information och diskussion om den kommande säsongen. Vi hoppas även på att få dit en representant för tiomilagruppen i dristriktet för att diskutera och framföra elitlöparnas åsikter och synpunkter inför vårt arrangemang 2006.
För vilka: Juniorer, seniorer, samt yngre och äldre som vill träna, äta och diskutera "elitverksamheten" i distriktet. Anmälan: För att kunna planera maten vore det bra med anmälan. Skriv en kommentar nedan om du vill vara med, senast onsdag 4/2.
Läs nyheten på internet: http://kfum.eddata.se/ol/?page=shownews.asp?id=967
Skrivet av:

Oskar Arlebo
|